Üyelik

www.kardiyopedi.com ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan Kayıt Ol butonuna tıklayınız. Yönlendirilen sayfa ekranındaki formda mail adresinizi, adınızı ve şifrenizi girerek hızlı ve kolay bir şekilde üye olabilirsiniz.

*kardiyopedi.com’da yaptığınız aktiviteler, sizin kontrolünüz dışında farklı sosyal ağlarda paylaşılmamaktadır.

Eğer şifrenizi unuttuysanız, kardiyopedi.com ana sayfasında yer alan “Üye girişi” butonuna tıkladıktan sonra yönlendirilen sayfanın sağ alt kısmında bulunan “Parolamı unuttum“ bağlantısına tıklayınız. Açılan sayfadaki kutuya üye olurken kullandığınız mail adresinizi yazınız. “Gönder” düğmesine basıp “Yeni parola talebiniz e-mail adresinize gönderildi...” yazısını görene kadar bekleyiniz. Gönderilen e-mail'de yer alan parola sıfırlama linkine tıklayarak yeni parola oluşturma sayfasına ulaşabilirsiniz. 1 saat etkin olacak bu link sayesinde yeni parolanızı tanımlayabilirsiniz.

Not : Gönderilen hatırlatma postası, mail adresinizin "Gereksiz / Junk" klasörüne gidebilir.

kardiyopedi.com üyeliğiniz ile siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede “Adınız” bulunmaktadır. Üzerine tıkladığınızda yönlendirilen sayfada yer alan“Bilgilerim” sekmesine tıklayınız. Açılan sayfadaki forma girdiğiniz bilgiler ile gerekli gördüğünüz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz...

Bunlar içerisinde ünvanınız, uzmanlık alanınız, çalıştığınız kurum, şifreniz ve fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz.

Videolar Hakkında

Embed( sitene ekle) özelliği şuan için aktif değildir. Sadece sosyal paylaşım alanlarında paylaşıma izin verilmektedir.

Video yükleme özelliği sitemizde bulunmakta, fakat şuan için pasif mod olarak ayarlanmıştır.

kardiyopedi.com' da yer alan videoların % 20 lik bir kısmını youtube'a yükleyip oradan almaktayız. Eğer restricted hatası alıyorsanız kısıtlı modu kapatmanız gerekmektedir. Bunun için youtube anasayfasına giderek sayfanın en altında(footer alanında) yer alan kısıtlı mod seçeneğini kapalı konuma getirmeniz gerekmektedir.

Kardiyopedi.com videolarını izleyebilmeniz için bilgisayarınızda “Flash Player” adlı eklentinin yüklü olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda bu yüklü değilse lütfen yükleyiniz.

Kardiyopedi.com videolarından ses gelmesi için "Shockwave Plug-In" eklentisinin bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda bu eklenti yüklü değil ise lütfen yükleyiniz.

Video menüsünün altında bulunan “Yorum Yap” formunu kullanarak videolara yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum yaptıktan sonra sayfayı yenilediğiniz taktirde yorumunuz gözükecektir.

Görseller Hakkında

1-Bu bölüme günlük pratiğiniz enasında karşılaştığınız klinik durumlara ait, eğitici vasıfta olan FOTOĞRAF yada VİDEO yüklenebilmektedir.

2-Hasta ile ilgili hiçbir bilginin (Ad-soyad, TC Kimlik No, Sosyal Güvenlik Numarası, Telefon no, vs) veya hastayı identifiye edebilecek hiçbir bölgenin (yüz, spesifik bir dövme vs) görsel materyal üzerinde olmadığından emin olunmalıdır.

3-Yüklenen görseller klasik de olabilir, nadir görülen bir bulgu da olabilir, olmazsa olmazımız görselin eğitici vasıfta olmasıdır.

4-Siteye yüklenecek fotoğrafın, arşiv oluşturulabilmesi ve isteyenin bundan faydalanması için yüksek kalitede olması önemlidir. Düşük kalitedeki görseller yayınlanmayacaktır.

Kardiyopedi.com anasayfasının sol üst köşesinde bulunan "Görsel Ekle" butonuna tıklayınız. Açılan sayfada gerekli alanları doldurduktan sonra( Konu başlığı, varsa açıklaması, kategori, görsel ekle, varsa ayrıntısı) gönder butonuna tıkladığınızda görselinizi göndermiş oluyorsunuz.

Böyle bir sınırlama yok. Yükleme sayfasında "Görsel Ekle" dediğinizde açılan sayfada istediğiniz kadar görsel seçebilirsiniz. Aynı zamanda görsel veya görsellerle beraber konuyla ilgili( kısa anjiyo veya eko) videolarınız varsa onlarıda seçip yükleyebilirsiniz.

Videolarız ".mov veya .mp4" Görselleriniz " .png veya .jpeg" formatlarında olmalıdır.

Gönderdiğiniz görseller birkaç saat içerisinde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yayınlanacaktır.

Görsel yüklendikten sonra silinemez. Yüklemiş olduğunuz görseller aylık çıkacak olan E-Gazete bölümümüzde yayınlanabilir. Haftanın görseli veya Ayın görseli seçilebilir.

Kardiyopedi.com anasayfasının sağ üst köşesinde adınız yer almaktadır. Üzerine tıkladığınızda açılan sayfada tüm bilgilerinizi görebilirsiniz.

Evet boyut sınırlaması var. Tek seferde toplam 30Mb boyutunda içerik yükleyebilirsiniz.

İstediğiniz kadar görsel yükleyebilirsiniz.